Nietrzymanie moczu NTM

  • 80 % kobiet po porodzie naturalnym ma uszkodzone mięśnie dna miednicy. U prawie połowy wystąpią objawy wysiłkowego nietrzymania moczu. Terapii poddadzą się po ok 9 latach – kiedy objawy będą już widoczne i kłopotliwe.
  • Czy warto czekać?  Trening mięśni dna miednicy to nauka lokalizacji we własnym ciele mięśni głębokich jakimi są mięśnie dna miednicy, to system wielokrotnych powtórzeń napinania i rozluźniania grup mięśniowych w taki sposób, żeby uzyskać nad nimi kontrolę. To nauka zarządzania tymi grupami mięśni, żeby tak jak mięśnie nóg czy rąk wykonywały nasze polecenia w każdy czasie i z odpowiednią precyzją. Skoro nauczyliśmy się chodzić i pisać to potrafimy również opanować sztukę kontroli innych mięśni poprzecznie prążkowanych jakimi są mięśnie dna miednicy.
  • Ćwiczenia mięśni dna miednicy z wykorzystaniem urządzenia Pelvictrainer są dla Pacjentów niekłopotliwe. Ćwiczy się w ubraniu,  bez aplikowania jakichkolwiek elektrod, sond czy innych czujników. Pacjent siada na „szerokim siodełku” przypominającym do złudzenia siodełka rowerowe. Przed oczami ma monitor, który na bieżąco (biofeedback) monitoruje przebieg ćwiczenia,  a następnie analizuje skuteczność jego wykonania. Terapeuta nie dotyka Pacjenta, jego rola ogranicza się do wytłumaczenia zasad terapii i monitorowania przebiegu ćwiczeń.  Pelvictrainer ma w naszym Centrum dedykowany osobny gabinet, który umożliwia trening w odpowiednich warunkach – ciszy, spokoju i anonimowości, co sprzyja koncentracji w trakcie ćwiczeń. O poprawność wykonywanych ćwiczeń dba odpowiednio wyszkolony zespół fizjoterapeutów.

Nasi partnerzy

fundusze unijne, contance care