Udar/Uraz mózgu

Terapia chodu

Terapia chodu z użyciem urządzeń robotycznych pozwala pacjentowi uczyć się od nowa prawidłowych wzorców chodu, niwelując te patologiczne.

Terapia ręki

Oprócz tradycyjnych metod fizjoterapeutycznych w rehabilitacji coraz częściej wykorzystuje się nowoczesne urządzenia oparte na koncepcji sprzężenia zwrotnego.

Terapia indywidualna

To indywidualna praca terapeuty z pacjentem, której celem jest leczenie dysfunkcji narządu ruchu i przywrócenie jak największej sprawności i niezależności w życiu codziennym.

Terapia neurologopedyczna

Skorzystaj z porad naszych logopedów i neurologopedów. Poznaj naszą ofertę.

Terapia poznawcza (neuropsychologiczna)

Diagnostyka i terapia - działania mające na celu redukcję  zaburzeń procesów poznawczych i emocjonalnych.

Fizykoterapia

To jedna z form fizjoterapii, w której na organizm oddziałuje się rozmaitymi bodźcami fizycznymi, jak np. prąd, światło, ciepło, zimno, pole magnetyczne, ultradźwięki czy laser.

Masaż

Masaż leczniczy – jak sama nazwa wskazuje ma przede wszystkim leczyć.

  • Pacjent, który przebył udar lub uraz mózgu, często musi na nowo przystosować się do życia, w czym pomagają odpowiednio dobrane zabiegi z zakresu rehabilitacji. Uraz mózgu powstały na skutek wypadku czy udaru zawsze wymaga terapii, ale dzięki współpracy rehabilitanta i pacjenta możliwe jest przywrócenie sprawności poszkodowanemu. Proces powrotu do zdrowia i rehabilitacji po udarze w Constance Care to współpraca rehabilitanta z pacjentem, kontrolowana cały czas przez specjalistę, a metody leczenia dobiera się do potrzeb pacjenta indywidualnie.
  • Do urazu mózgu może dojść na skutek silnego uderzenia w głowę. Pierwotnemu urazowi towarzyszą zjawiska dodatkowe, które mogą wywołać przez następne dni kolejne uszkodzenia. Udar mózgu natomiast to główna przyczyna kalectwa u osób dorosłych. Kolejne incydenty udarowe pogłębiają niepełnosprawność zarówno ruchową i językową, ale również intelektualną, a poza tym – skracają życie. Dlatego właśnie niezbędna jest rehabilitacja po udarze i  po urazie mózgu.
  • Bardzo ważne jest, by odpowiednio szybko znaleźć się pod opieką specjalistów i rozpocząć terapię. Rehabilitacja w przypadku urazu mózgu i udaru polega przede wszystkim na terapii tych części ciała, które wymagają usprawnienia, jak również na sesjach z logopedami i neurologopedami w przypadku problemów z mową. Dzięki temu pacjent uczy się odpowiednich wzorców, niwelując te patologiczne. W zakres rehabilitacji po urazie mózgu i udarze wchodzi także fizykoterapia z wykorzystaniem rozmaitych bodźców. Taka stymulacja przyspiesza regenerację tkanek i proces gojenia, działa przeciwzapalnie i likwiduje ból oraz obrzęk. Zakres działań jest jednak zawsze ustalany indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta.

Nasi partnerzy

fundusze unijne, contance care