Kinezyterapia

Terapia CranioSacralna

To inaczej terapia krzyżowo-czaszkowa. Opiera się na założeniu, że ośrodkowy układ nerwowy oraz sprzężone z nim struktury ulegają nieustannym ruchom, a prawidłowy przebieg tych ruchów jest niezwykle ważny dla stanu zdrowia człowieka.

Terapia punktów spustowych (trigger point)

Terapia punktów spustowych to manualna metoda usuwania dolegliwości bólowych.

Suche igłowanie (dry needling)

Suche igłowanie to metoda terapii punktów spustowych, czyli wrażliwych guzków, których naciskanie powoduje promieniowanie bólu oraz wywołuje nieprzyjemne objawy w innych częściach ciała.

Terapia tk. miękkich

Terapia tkanek miękkich to część terapii manualnej. Wykorzystuje różne techniki pracy z ciałem, między innymi rozluźnianie, masaż funkcyjny, masaż tkanek głębokich czy terapię punktów spustowych.

Terapia manualna według Kaltenborna-Evjentha

To jedna z najpopularniejszych ortopedycznych terapii, której twórcami było dwóch norweskich fizjoterapeutów - Freddy Kaltenborn oraz Olaf Evjenth.

PNF

Celem jest praca nad funkcyjnością, aby poprawić czynności nerwowo-mięśniowe pacjenta.

FDM

Terapia FDM uważana jest z rewolucyjną w dziedzinie fizjoterapii. Jest wysoce skuteczna i bezpieczna, a oczekiwane rezultaty są dość szybko widoczne.

Kinesiotaping

Kinesiotaping to jedna z metod fizjoterapii wspomagająca terapię. Polega na sensorycznym oddziaływaniu plastra na ciało w celu wykorzystania jego zdolności kompensacyjnych.

Akupunktura

Akupunktura to metoda polegająca na stymulowaniu miejsc na skórze lub tkance podskórnej lub pewnych części ciała przy pomocy metalowych igieł, które mają udrażniać meridiany (kanały energetyczne) oraz pobudzać krążenie krwi i wzmacniać energię.

Ćwiczenia prowadzone są w formie indywidualnych zajęć z fizjoterapeutą w oparciu o nowoczesne, uznane na świecie metody terapii:

Nasi partnerzy

fundusze unijne, contance care